Metodes.lv
  • Latviešu valoda
  • English

Izglītības tehnoloģijas

Izglītības tehnoloģijas
Pasaule

Apvērsums izglītības pasaulē

Šis raksts ir saglabāts arhīvu nolūkos. Kaut raksta būtība joprojām ir aktuāla, tas nav papildināts un nav sasaistīts ar citiem rakstiem sadaļā.
Distance

Atziņas par attālināto mācīšanu

2021. gada pavasarī projekta 8.5.3. ietvaros notika semināru cikls profesionālo izglītības iestāžu darbiniekiem par izglītības tehnoloģiju izmantošanu pieaugušo izglītībā. Semināru ietvaros tika izzināta un apkopota dalībnieku pieredze par attālināto mācību procesu 2020. / 2021. gadā.
Dators

E-mācību veidi

Ir daudzi un dažādi mēģinājumi klasificēt e-mācību kursus un ik gadus parādās jauni apzīmējumi un skaidrojumi. Apskatot dažus šobrīd aktuālus jēdzienus šajā jomā (2021. gads), var iegūt priekšstatu par e-mācību lauka plašumu un tā niansēm.
Galds ar grāmatām

Esošu dokumentu pielāgošana un pārnešana interneta vidē

Visas e-mācību platformas piedāvā iespēju augšupielādēt esošus failus no sava datora. Bet vairāku iemeslu dēļ Word un Powerpoint dokumentos radīts mācību saturs nav piemērots internetā balstītiem kursiem. Rakstā ir minētas dažas stratēģijas, kā uzlabot ofisa dokumentu pieejamību.
Gleznas

Foto un video apstrāde internetam

Neapstrādāti attēli mēdz būt ļoti lieli, kas ievērojami palēnina tīmekļa lapas ielādi. Tāpēc vēlams attēlu vispirms apstrādāt savā datorā, un tikai tad to augšupielādēt interneta vietnē.
Graudi

Izglītības tehnoloģiju klasifikācija

Lai atvieglotu orientēties izglītības tehnoloģiju pasaulē, piedāvāju tās šķirot pēc to nolūka mācību procesā un pielietojuma jomas.
Thumbs up

Kas ir labs e-mācību kurss?

Rakstā tiek apskatīti divi kvalitātes ietvari, kurus var izmantot kā vadlīniju e-mācību kursu plānošanai, veidošanai un pilnveidošanai.
Satiksmes gaismas

Kritēriji izglītības tehnoloģiju atlasei

Pirms sākat aktīvi lietot kādu izglītības tehnoloģiju, aicinu izvērtēt šos piecus apsvērumus.
Sieviete pie datora

Satura radīšana internetā

Ir daudzas un dažādas iespējas satura radīšanai internetā. Jārēķinās ar to, ka, lasot dokumentu datorā vai mobilajā ierīcē, cilvēki mēdz to nelasīt vārdu pa vārdam, bet “pārlaist tam pāri”, pievēršot galveno uzmanību virsrakstiem, ievadam, attēliem un citai izceltai informācijai.